Bez KYC — bez dowodu, bez selfie, bez dokumentów · Dedykowany IPv4 na IP, wynajem na 30 dni
Język: Polski
Rozpocznij

ARIN · RIPE NCC · APNIC · LACNIC · AFRINIC · 19 października 2026

Adresy IPv4 według krajów 2026: delegacje rejestrów

Ile przestrzeni IPv4 posiada każdy kraj, wraz z blokami IPv6 i numerami sieci, z oficjalnych plików statystycznych pięciu regionalnych rejestrów internetowych.

Ostatnia aktualizacja: · 5 min czytania

Szybka odpowiedź

Który kraj ma najwięcej adresów IPv4?

Stany Zjednoczone, z 1 606 309 024 adresami IPv4 delegowanymi przez ARIN na dzień 19 października 2026, czyli około 44% całej delegowanej przestrzeni IPv4. Dalej plasują się Japonia (188 705 088), Wielka Brytania (138 720 064) i Niemcy (126 404 224) wśród 22 krajów na RackProxies, który wynajmuje dedykowane IPv4 od 1,29 USD za IP na 30 dni; bez KYC, krypto.

Co obejmuje ten zbiór danych?

Kraje22 kraje, dla których RackProxies ma stronę
ŹródłaDelegowane rozszerzone statystyki ARIN, RIPE NCC, APNIC, LACNIC i AFRINIC
Data plikówARIN 20261018, RIPE NCC 20261018, APNIC 20261018, LACNIC 20261016, AFRINIC 20261019 (odczyt 19 października 2026)
ZliczonoRekordy ze statusem "allocated" lub "assigned", według kodu kraju posiadacza
Jednostka IPv6Bloki wyrażone jako odpowiedniki /32 (blok /32 zawiera 2^96 adresów)
Suma światowa3 687 348 384 adresy IPv4 delegowane w 240 kodach krajów i terytoriów
Obiekty i giełdyPubliczne API PeeringDB, 19 października 2026

Ile IPv4 posiada każdy kraj?

Sortowane według delegowanych adresów IPv4. "Pozycja światowa" porównuje każdy kod kraju i terytorium w pięciu rejestrach.

Przestrzeń adresowa delegowana lub przypisana według kodu kraju posiadacza; nie jest miarą liczby adresów w użyciu.
KrajRejestrAdresy IPv4Pozycja światowaIPv6 (bloki /32)ASN-yObiekty PeeringDBGiełdy
Stany ZjednoczoneARIN1,606,309,0241.147,63932,2671,378213
JaponiaAPNIC188,705,0883.10,2241,30511327
Wielka BrytaniaRIPE NCC138,720,0644.21,1263,13524830
NiemcyRIPE NCC126,404,2245.24,3873,25532859
Korea PołudniowaAPNIC112,497,9206.5,2801,184478
FrancjaRIPE NCC81,586,7687.15,2841,89522727
BrazyliaLACNIC79,321,3448.8,4999,17436954
KanadaARIN67,842,8169.1,3992,51916629
WłochyRIPE NCC54,085,76010.10,8161,31910523
HolandiaRIPE NCC47,954,46411.11,1101,61416235
AustraliaAPNIC46,089,98412.9,5633,00416037
IndieAPNIC42,018,04814.6,8366,30324642
HiszpaniaRIPE NCC31,949,95216.5,7051,1727218
SzwecjaRIPE NCC31,432,99217.6,9728645723
SingapurAPNIC28,957,24819.34,5307254612
Republika Południowej AfrykiAFRINIC27,187,20020.5,3758672812
SzwajcariaRIPE NCC23,269,48822.4,1631,0667815
PolskaRIPE NCC20,033,22423.6,3392,4678117
HongkongAPNIC16,001,08829.1,9961,3835717
AustriaRIPE NCC11,181,40836.2,433761587
IrlandiaRIPE NCC10,015,55238.1,101291246
Zjednoczone Emiraty ArabskieRIPE NCC7,269,12047.4,452217154

Ceny sprawdzone dnia

Dlaczego IPv4 według kraju ma znaczenie dla proxy?

IPv4 jest skończony: 32-bitowa przestrzeń mieści około 4,3 mld adresów, a wolne pule regionalnych rejestrów zostały wyczerpane. Nowe sieci kupują lub dzierżawią adresy od posiadaczy, dlatego adres IP w centrum danych jest wyceniany za adres i za miesiąc, a przepustowość jest tania.

Kraj adresu IP w danych rejestru to kraj organizacji, która go posiada, a nie zawsze miejsce, w którym adres jest anonsowany lub hostowany. Amerykańska firma może posiadać adresy, które routuje we Frankfurcie. Bazy geolokalizacyjne łączą dane rejestru z danymi routingu i korektami, więc mogą różnić się od tej tabeli dla danego adresu IP; zobacz dlaczego adresy IP z centrów danych mają inną geolokalizację.

Co wyróżnia się w danych?

  • Stany Zjednoczone posiadają większość przestrzeni, częściowo dlatego, że wczesne przydziały w latach 80. i 90. trafiły do amerykańskich uczelni, firm i agencji.
  • IPv6 opowiada inną historię. Singapur posiada znacznie więcej bloków IPv6, niż sugeruje jego pozycja w rankingu IPv4, ponieważ kilku dużych posiadaczy zarejestrowało tam duże zakresy IPv6.
  • Liczba ASN zależy od liczby sieci, a nie od ich rozmiaru. Brazylia ma więcej ASN niż jakikolwiek inny kraj z tej listy poza Stanami Zjednoczonymi, co odzwierciedla jej licznych regionalnych dostawców internetu.
  • RackProxies sprzedaje wyłącznie IPv4; IPv6 vs IPv4 proxy wyjaśnia dlaczego.

O co ludzie pytają w kontekście IPv4 według kraju?

Ile istnieje adresów IPv4?

Przestrzeń IPv4 ma 2^32 = 4 294 967 296 adresów. Część z nich jest zarezerwowana (zakresy prywatne, multicast, dokumentacja), więc mniej można delegować. Na dzień 19 października 2026 r. pięć rejestrów wykazywało 3 687 348 384 adresy jako przydzielone lub przypisane posiadaczom w danym kraju.

Czy „delegated” oznacza, że adresy są używane?

Nie. Delegated oznacza, że rejestr przekazał blok organizacji w danym kraju. Część jest nieużywana, wynajęta innym lub ogłoszona za granicą. Miary adresów faktycznie widocznych online pochodzą ze skanów i danych routingu, a nie z tych plików.

Dlaczego proxy w centrach danych kosztują za IP?

Ponieważ adresy IPv4 są deficytowe i wynajmowane. Dostawca płaci za każdy ogłaszany adres, dlatego rynek wycenia proxy w centrach danych za IP i za miesiąc. RackProxies pobiera 1,29 USD za jedno IP na 30 dni, według stanu na październik 2026.

Czy mogę ponownie wykorzystać tę tabelę?

Tak: cytuj ją z linkiem do tej strony i datą. Rejestry publikują swoje pliki statystyk otwarcie; tabelę możesz odtworzyć z linków poniżej.

Źródła (7)
  1. Delegated extended statistics ARIN — ARIN (2026-10-19)
  2. Delegated extended statistics RIPE NCC — RIPE NCC (2026-10-19)
  3. Delegated extended statistics APNIC — APNIC (2026-10-19)
  4. Delegated extended statistics LACNIC — LACNIC (2026-10-19)
  5. Delegated extended statistics AFRINIC — AFRINIC (2026-10-19)
  6. PeeringDB API: obiekty — PeeringDB (2026-10-19)
  7. PeeringDB API: punkty wymiany ruchu — PeeringDB (2026-10-19)

1 IP 1,29 USD · bez KYC

Zobacz cennik